Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezencja: najważniejsza męska sprawa

2018-03-07
Prezencja: najważniejsza męska sprawa Prezencja: najważniejsza męska sprawa  

Atrakcyjny wygląd i elegancki sposób zachowania się pomagają, zarówno w biznesie, jak i związkach. Co warto eksponować? Podpowiadamy jak prezentować się z klasą w każdej sytuacji. O profesjonalnym Dress Code oraz wpływie kolorów na odbiór możesz przeczytać niemal wszędzie i naprawdę warto, bo psychologia barw cieszy się coraz większym uznaniem. Mało kto pisze o wzroście, a naukowcy mówią, że wysocy mają w życiu znacznie lepiej, niż ich niżsi koledzy. Jak dodać sobie kilka centymetrów i na co one wpływają?

Wysocy łatwiej przyciągają przedstawicielki płci pięknej, a kryterium wzrostu okazuje się często kluczowe dla pań podczas poszukiwań potencjalnego partnera. Potwierdzają to liczne badania, m.in. te przeprowadzone przez przedstawicieli Uniwersytetu Rice oraz Uniwersytetu Północnego Teksasu. W czasie analizy zawartości serwisów randkowych okazało się, że panowie rozglądając się za kobietami, rzadko oczekiwali, by wybranka była niższego wzrostu - tylko dla 13 procent z nich był to istotny czynnik. Odwrotnie było w przypadku kobiet, bowiem blisko połowa z nich (49 procent) zaznaczała w ogłoszeniach, że ich partner musi być wysoki albo przynajmniej wyższy od nich. Zatem kobiety z góry dawały większą szansę wysokim panom. Wysokość ma znaczenie także przy preferencjach seksualnych. Okazuje się, że w oczach kobiet bycie wysokim mężczyzną jest powiązane z posiadaniem dużego przyrodzenia - co ciekawe, jeśli wysoki Pan nie jest w stanie sprostać seksualnym wyobrażeniom partnerki jest ona tym faktem bardziej rozczarowana, niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn przeciętnego wzrostu. Na rynku pojawiły się, więc buty dodające kilku centymetrów, po które chętnie sięgają zarówno niscy mężczyźni, jak i Ci średniego wzrostu oraz wysocy. Buty podwyższające Betelli zachowują proporcje tradycyjnego buta: nie mają ani wysokiego obcasa, ani wysokiego zapiętka, dzięki czemu zachowują w pełni naturalny wygląd. Ponad to amortyzują i absorbują nacisk podczas chodzenia, zapewniając stopom pełen komfort. Obuwie jest wykonane z dbałością o każdy detal, z najwyższej jakości naturalnych skór i materiałów. Do wyboru są zarówno modele wizytowe, jak i codzienne. Wśród bestsellerów znajdziemy model Dino  - wyższe, sznurowane trzewiki z brązowej skóry naturalnej będą pasowały do większości codziennych stylizacji, również w chłodniejsze dni. Dodatkowa wkładka zmiękczająca sprawia, że buty są bardzo komfortowe podczas chodzenia.


„Odkryliśmy, że wyższe osoby zarabiają więcej, ale ta zależność jest wyjątkowo widoczna w przypadku mężczyzn” - powiedział Andrew Leigh, szef zespołu badawczego. Panowie, którzy wzięli udział w badaniu, mieli średnio 1,75 m wzrostu. „Ci, którzy mierzyli 1,8 m, zarabiali o 1,5 proc. więcej niż ci, którzy mieli 1,75 m wzrostu (950 dol, 2,8 tys. zł)” - dodaje Leigh. A to oznacza, że mając 5 cm wzrostu więcej, na starcie dostaniemy tyle samo pieniędzy co pracownik, który ma staż pracy dłuższy o rok. Jak widać, również tutaj obuwie podwyższające marki Betelli może sprawić, że wiele (dosłownie!) zyskasz. Model Torino dodaje, aż 7 centymetrów i jest doskonały na wszelkie formalne okazje - klasyczny i w eleganckim wydaniu, z czarnej naturalnej skóry z połyskiem. Odważniejsi mężczyźni mogą postawić na cieniowany, wiśniowy kolor, który reprezentuje model Verona. Marka Betelli ma w swojej ofercie wiele wzorów, które doskonale uzupełniają męską garderobę o oryginalne buty codzienne z nutą elegancji. W tym sezonie charakterystyczny dziurkowany wzór nadaje niepowtarzalnego wyrazu - model Bari będzie doskonałym przykładem. Warto, więc pamiętać słowa ekonomistów z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego: „większym szacunkiem darzymy wyższych, co może podświadomie przekładać się na wyższą pensję".

Naukowcy z Jönköping University przebadali 150 tys. mężczyzn ze Szwecji w wieku 28-39. Do badania wykorzystali rejestry podatkowe, by ocenić, jak kształtowały się ich roczne zarobki. W czasie badania oceniano zdolności poznawcze uczestników (pamięć, uwaga, rozumowanie) i inne czynniki, takie jak motywacja czy pewność siebie, które wpływają na efektywność działania. Wnioski były jednoznaczne: mężczyźni otyli jako nastolatkowie zarabiają nawet o 18% rocznie mniej, niż ich rówieśnicy o prawidłowej budowie ciała. Wniosek? Wyprostowana sylwetka dodaje pewności siebie, a nawet wdzięku. To dzieje się samo, jeśli jesteś wyższy... lub masz dodatkowe wsparcie w swojej garderobie. Panie dobrze wiedzą jak wydłużyć i wysmuklić ciało, dlatego zakładają szpilki, w których tak zgrabnie wyglądają. Buty podwyższające nie tylko optycznie wyszczuplają ale mają wpływ na całą posturę: wymuszają spokojny, wyważony i lekki chód, a plecy są naturalnie wyprostowane. Ta sama reguła dotyczy panów, którzy coraz częściej sięgają po obuwie podwyższające wizytowe. 

Odpowiedni wzrost nie gwarantuje oczywiście sukcesu w każdej dziedzinie życia ale na pewno dużo ułatwia. Wyżsi mają statystycznie dużo większą szansę na zrobienie kariery korporacyjnej czy politycznej, a ich partnerki są szczęśliwsze. Dziś nie tylko wygląd kobiet ma ogromne znaczenie. Rynek pracy pokazuje, że nie brak wykwalifikowanych pracowników, dlatego jednym z kryteriów staje się wygląd. Dobra prezencja potrafi zdziałać cuda nie tylko w życiu prywatnym, ale również w kwestii kariery zawodowej. Współcześni biznesmeni wiedzą, że ,,jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Kompetencje oraz umiejętny sposób wysławiania się i wyrażania poglądów, są dziś niemal tak ważne jak dobrze dobrana garderoba, odpowiedni wzrost, czy schludna fryzura.
pixel