Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pozbądź się kompleksu wzrostu

2017-07-19
Pozbądź się kompleksu wzrostu
Nie od dziś wiadomo, że wysoki mężczyzna daje poczucie bezpieczeństwa, jest wyrazem siły i walki. Wysoki mężczyzna podoba się kobietom, doskonale prezentuje się w garniturze, wzbudza zaufanie, budzi szacunek i podziw. O ile krucha i niska kobieta przyjmowana jest przez społeczeństwo jako idealny przedstawiciel płci pięknej, to męski odpowiednik przedstawiciela musi być dokładnym przeciwieństwem.

Wzrost to jeden z największych męskich kompleksów. Podsycany stereotypami złośliwie patrzącymi z gazet, sprawia, że mężczyźni czują się gorsi. Niższy mężczyzna musi włożyć więcej wysiłku w zainteresowanie swoją osobą, zwrócić uwagę na dobór fryzury czy ubioru, a wystarczyłoby być tylko odrobinę wyższym…

W gronie światowych gwiazd kina bez problemu odnajdziemy niskich aktorów, uważanych za niezwykle przystojnych. Choćby Tom Cruise, Al Pacino czy Robert Downey Junior. Sztab wykwalifikowanych pracowników pracuje nad tym, by każdy z nich wyglądał na wyższego niż jest w rzeczywistości. Ustawienia kamery, dobre ujęcia, odpowiedni strój, idealnie wyprofilowane obuwie. Gwiazdy i celebryci mogą bez problemu „pozwolić” sobie na bycie niższym, odpowiedni styliści zadbają o jak najlepsze ukrycie mankamentów.

Co jednak w przypadku, gdy za plecami mężczyzny nie stoi grupa specjalistów, a jego nazwisko nie błyszczy na pierwszych stronach czasopism? Czy przeciętny Kowalski będzie skazany na wieczne siedzenie na przyjęciach i bankietach, na staniu na podestach i innych podwyższeniach? Na szczęście z pomocą przychodzą poradniki oraz coraz nowsze rozwiązania proponowane przez projektantów odzieży i obuwia.

Po pierwsze: obuwie i odzież Na rynku coraz częściej pojawiają się produkty dodające wzrostu i wyszczuplające. Dotychczas dostępne tylko dla kobiet, teraz również w wersji dla mężczyzn. Znajdziemy tu specjalne obuwie z wygodnymi wkładkami czy też specjalnymi podwyższeniami. Nie mówimy tu o męskich butach na obcasach, ale o specjalnie zaprojektowanych modelach, służących podwyższeniu mężczyzny.

Sprytne obuwie podwyższające jest nie tylko wygodne, ale też spełnia swoją nieocenioną rolę – dodaje centymetrów. Wybierając odzież warto zwrócić uwagę na kilka detali, które sprawią, że będziesz wyższy. Wybieraj marynarki taliowane, jednorzędowe, dobrze skrojone, o jednolitym kolorze. Wskazane są drobne, wąskie prążki, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zapomnij o mankietach i podwijanych spodniach, lepiej udaj się do dobrej krawcowej – niech skróci za długie spodnie.

Po drugie: technika Proste i sprytne triki zachowań podczas prezencji pomogą poczuć się wyższym i w efekcie pozbyć się tak nielubianego kompleksu wzrostu. Na pozór trywialne gesty mogą zdziałać cuda i dodać mężczyźnie nawet kilka centymetrów. Na dobry początek stań przed lustrem i przećwicz różne pozycje, dzięki którym już po chwili staniesz się wyższy. Podstawa to wyprostowane plecy, opuszczone barki i wydłużona szyja. Rozmawiając z kimś na przyjęciu stawaj wąsko z skręconą klatką w kierunku narożnika pomieszczenia. Wciągnij brzuch, dzięki czemu twoja klatka stanie się lepiej wyeksponowana. Na koniec promiennie się uśmiechnij i bądź sobą – to najbardziej sprawdzony przepis na sukces.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel