Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pewność siebie (w czterech prostych krokach)

2018-03-27
Pewność siebie (w czterech prostych krokach)Pewność siebie to stan, w którym czujesz się dobrze we własnej skórze, niezależnie od okoliczności. To akceptowanie siebie, swoich niedoskonałości oraz wspieranie i docenianie tego, kim jesteś. Słowem: to nasze najważniejsze i często najtrudniejsze zadanie w rozwoju osobistym. Czym jest pewność siebie, jak mądrze ją budować, umieć sobie pomóc, a także być lepszym człowiekiem dla innych?

Po pierwsze należy czuć się dobrze we własnej skórze - zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i emocjonalnej. Innymi słowy powinniśmy się lubić i oceniać pozytywnie. Tutaj naprawdę ważny jest praktyczny, często zewnętrzny wymiar tego pojęcia. Jeśli czujesz, że to jak żyjesz w ogóle nie idzie w parze z tym, kim się wewnątrz czujesz, to czas na zmianę!  Bo jak masz siebie lubić, gdy wstajesz rano i już masz do czegoś zastrzeżenia? Badania pokazują, że najbardziej przejmujemy się wzrostem, cerą i ubiorem, dlatego w pierwszej kolejności najlepiej zabrać się za te punkty. Na początku określ w czym najlepiej wyglądasz. Poproś o pomoc osobę z bliskiego otoczenia, która stanowi dla Ciebie modowy autorytet lub zgłoś się do profesjonalisty. Personal shopping to usługa, która nastawiona jest na cele związane z wizerunkiem, bo ten powinien być spójny z osobowością i codziennymi obowiązkami. Taka osoba określi Twój typ sylwetki i podpowiada, co możesz zrobić, aby zatuszować niedoskonałości oraz uwydatnić swoje atuty. Zakupy ze stylistą będą proste, szybkie i bardzo efektowne, bo skupicie się na wybraniu całych zestawów ubrań, butów i dodatków.  Wiedz jednak, że gdy już zbudujesz prawdziwą pewność siebie będziesz czuć się swobodnie w każdym stroju! Czasy bardzo się zmieniły i być może nawet nie wiesz ile fantastycznych trendów zaczęło gościć w domach europejczyków. Przykład? Wielu mężczyzn w niewidzialny dla otoczenia sposób poprawia sylwetkę i dodaje sobie nie tylko centymetrów, ale również pewności siebie. To wszystko za sprawą odpowiedniego obuwia, które zachowuje w pełni naturalny wygląd i jest dostępne zarówno w wersji codziennej, jak i wizytowej.

 Buty podwyższające Betelli są tak dopracowane, aby zachować proporcje tradycyjnego buta - nie mają ani wysokiego obcasa, ani wysokiego zapiętka. Modele dostępne na stronie Betelli dodają 7 centymetrów i są zaprojektowane z myślą o mężczyznach, którzy chcą pewniej poczuć się w pracy, podczas wystąpień publicznych, w trakcie ważnych uroczystości, jak również na co dzień.  Marka cechuje się dbałością o każdy detal, swoje produkty robi z najwyższej jakości naturalnych skór oraz materiałów, a producent gwarantuje jednocześnie odpowiednią wentylację stopy oraz swobodny krok. To produkt dla tych, którzy nie boją się nowości, są ciekawi trendów i po prostu chcą poczuć się dobrze we własnej skórze. Dodatkowy plus? Przy postawnym facecie kobiety czują się bezpiecznie i mogą nie martwić się wysokością swoich szpilek. Na koniec zostaje wizyta u dermatologa, bo nasza skóra, także jest naszą wizytówką. Czasami wystarczy drobna zmiana nawyków by doprowadzić ją do porządku. Chodzisz zmęczony i naprawdę nie masz czasu na sen? Wyznacz sobie godzinkę na odpoczynek - zainwestuj w masaż lub floating, by chociaż Twoje ciało mogło się zresetować. Nie masz na nic siły i brakuje Ci czasu dla najbliższych? Spotkajcie się w czasie lunchu lub na kolacji -  w ten sposób nie pominiesz ani zdrowego odżywiania, ani przyjaciół, czy rodziny.

Kroku drugi: ćwicz wyrozumiałość wobec siebie. Umiejętność wybaczania sobie swoich błędów, akceptowania swoich wad i niedoskonałości jest szalenie ważna. Nie pozwól sobie gubić świadomości, że każdy ma jakieś słabe punkty. Już w starożytności Sokrates mówił, że „błądzić jest rzeczą ludzką”. Minęło wiele lat, aż Theodore Roosevelt dopowiedział do tej sentencji coś bardzo ważnego: „jedyny człowiek, który nigdy nie popełnia błędów to taki, który nigdy nie robi nic. Nie bój się, więc pomyłek pod warunkiem, że nie popełnisz tego samego błędu dwa razy.”  Następnym razem, gdy zrobisz coś kiepsko powiedz sobie “Faktycznie słabo wyszło. Mam prawo czuć się źle, byle nie za długo. Najważniejsze, że widzę co poszło nie tak i następnym razem już tego nie powtórzę!” - jeśli będziesz wyciągać wnioski, a nie tylko poszukiwać dla nich usprawiedliwienia, to każda porażka stanie się cenną lekcją.

Schludny strój i buty podwyższające marki Betelli pomogą panom zachować pewność siebie podczas kolejnych spotkań oraz wystąpień, a zmiana fryzury i piękna szpilka z pewnością wesprą każdą kobietę. Zdaniem specjalistów warto, również trenować self-compassion - jeśli nie masz czasu na czytanie o tej technice możesz zapisać się na kurs mindfulness.

Traktowanie siebie jako wartościowej osoby jest numerem 3. To nic innego jak bycie przyjacielem… tyle, że dla siebie! Życzliwość, zaufanie, szacunek, wsparcie, wyrozumiałość... Traktuj siebie samego dokładnie w ten sam sposób, w jaki potrafisz traktować najbliższych. Naucz się dostrzegać własne zalety oraz talenty, zamiast się karcić. To naprawdę bardzo istotna umiejętność. Możesz wypisać swoje zalety tuż obok swoich wad i powiesić w widocznym miejscu. Co się stanie jeśli na docenianie siebie i cieszenie się swoimi zaletami poświęcisz tyle samo czasu, co na roztrząsanie pomyłek? Znajdź odpowiedź na to pytanie. Znasz swoje mocne strony? Pamiętaj, że mówienie o zaletach bez fałszywej skromności jest piękną cechą, którą warto w sobie wykształcić.

Obuwie podwyższające dla panów Betelli jest doskonałe na formalne okazje.

„Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać” - mówi jedna z mądrości. Umiejętność działania pomimo strachu i wątpliwości, które w nas są jest ostatnim krokiem. To nic innego jak umiejętność wychodzenia poza własną strefę komfortu oraz skuteczne radzenie sobie z wyzwaniami codziennego życia. Do tego potrzeba najwięcej siły i samodyscypliny. Z odwagą jest jak z chodzeniem na siłownie - tylko regularna praca daje długotrwałe efekty. To jak ze szkolnym strachem przed klasówką, na którą nie czuliśmy się przygotowani: wiercące i spalające uczucie rozpuszczało się już po 45 minutach! Z każdym odważnym krokiem będziesz zyskiwać pewność siebie. Pamiętaj, że nie musisz dochodzić do wszystkiego samemu: część osób zdaje się na techniki oddechowe, inni czytają „Zjedz tę żabę” Brian Tracy. Zainspiruj się kimś, kto już ma to za sobą!

Wiele osób niesłusznie utożsamia pewność siebie z wymarzonym stanem niczym nie skrępowanej odwagi, dzięki której człowiek może przenosić góry. Są i tacy, którzy mylą ją z arogancją, brakiem życzliwości oraz wywyższanie się. Do definicji pewności siebie możemy dodać jeszcze kilka innych elementów, takich jak na przykład autentyczność w grupie ludzi. To jednak cechy i zachowania, które przychodzą same, gdy powyższe warunki zostaną spełnione, ponieważ z pewnością siebie są bezpośrednio związane pojęcia samooceny, poczucia własnej wartości oraz samoakceptacji.
pixel